Herb Polski

KIM JESTEŚMY?

Od strony formalnej Rada Rodziców to organ społeczny przedszkola reprezentujący wszystkich Rodziców i wspierający działalność Przedszkola. Radę Rodziców tworzy pięcioro rodziców, po jednym z każdej grupy przedszkolnej, wybieranych corocznie na zebraniu rodziców w grupach.

 

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ NASZE ZEBRANIA?

Zebrania Rady Rodziców odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu. Terminy zebrań są ogłaszane na przedszkolnej tablicy ogłoszeń.

Wcześniej były one dostępne dla wszystkich chętnych, jednak w ostatnim czasie, z uwagi na obostrzenia, nie zawsze możemy to zapewnić.

 

KONTAKT Z NAMI

rada.bieniewicka.247@gmail.com

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Rada Rodziców ma przyjemność realizować wiele działań, począwszy od tych przyziemnych (ale jakże ważnych) po te ciut bardziej spektakularne i nieco zwariowane (rozpędzamy się!). Wielu z nich nie udałoby się nam przeprowadzić, gdyby nie Wy – Rodzice i Wasze wsparcie – organizacyjne, społeczne i finansowe. To dzięki Wam:

  • Finansujemy niezbędne materiały plastyczne (kredki, kleje, kolorowy papier, farby, pędzle i inne) na początku roku.
  • Kupujemy wszelkie potrzebne materiały do realizacji zajęć metodą projektów o różnorodnej tematyce (kosmos, chleb, kapusta, choinka… itp.). Projekty są zazwyczaj długotrwałe i wspierają dziecięcą wyobraźnię, swobodę, dociekliwość i sprawczość.
  • Finansujemy i wspomagamy organizacyjnie coroczne, cykliczne wydarzenia. Wraz z rodzicami szykujemy uroczystą kolację dla pracowników przedszkola z okazji Dnia Nauczyciela. Na Dzień Dziecka rodzice przygotowują (godzinami, dniami, tygodniami…) przedstawienie dla dzieci, w którym sami występują! Świetnie, prawda? Które dziecko nie marzy o tym, by nagle zza rogu wyskoczył tata-zając?
  • Kupujemy prezenty dla grup na Mikołajki, dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia, dla Zerówkowiczów z okazji zakończenia przedszkola.
  • Współfinansujemy coroczną wycieczkę autokarem dla całego przedszkola. Wycieczki te co roku są dla dzieci ogromnym przeżyciem (m.in. do „Gospodarstwa Na końcu wsi”, „Frajdalandii”).
  • Finansujemy niespodziewane, dodatkowe wydatki, jak np. zakup mat PCV z uwagi na konieczność usunięcia dywanów.
  • Od kilku lat angażujemy się w świąteczną pomoc potrzebującym. W grudniu szykujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin, a następnie organizujemy przedświąteczne spotkanie, w trakcie którego wspólnie z dziećmi i nauczycielami pakujemy prezenty. Co roku jesteśmy wzruszeni tym, ile serca i dobrej energii wkładacie w tę akcję.
  • Zorganizowaliśmy kilkutygodniowy pobyt w przedszkolu studentów z krajów azjatyckich w ramach programu AIESEC, dzięki czemu dzieci miały okazję poznać inną kulturę i uczyć się komunikacji innymi sposobami niż w języku polskim.
  • Współtworzymy projekt Sensorycznych Ogrodów Bieniewickiej, dzięki któremu nasza przedszkolna przestrzeń zmienia się nie do poznania, wypełniając się zielenią, ciekawą, naturalną infrastrukturą, nowymi roślinami, wiedzą i radością. Pod koniec ubiegłego roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach XI edycji konkursu Funduszu Naturalnej Energii (GAZ-SYSTEM S.A.) i… udało się! Dzięki ogromnej pracy wykonanej przez Was, rodziców, Wasze dzieci, nauczycieli i dyrekcję w przedszkolu powstała ścieżka sensoryczna, altana i bramy wiklinowe, drewniane stoły laboratoryjne, tablice manipulacyjne i przepiękne skrzynie z roślinami, które dzieci własnoręcznie sadziły podczas warsztatów z ogrodnikiem. W ramach projektu odbyły się warsztaty z recyklingu, ekologii, wikliniarstwa, permakultury, a nasze głowy wciąż są pełne pomysłów na kolejne działania w tym zakresie. Zapraszamy do polubienia Ogrodów Bieniewickiej na Facebooku
Skip to content