Herb Polski

Przedszkole Integracyjne Nr 247 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Przedszkola Integracyjnego Nr 247 w Warszawie.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 247.
  • E-mail: p247@eduwarszawa.pl
  • Telefon: 22 832 84 08

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 247
  • Adres: Adres: ul. Bieniewicka 32, 01-632 Warszawa
  • E-mail: p247@eduwarszawa.pl
  • Telefon: 22 832 84 08

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Dojazd do Przedszkola Integracyjnego nr 247 – ul. Bieniewicka 32

Przedszkole znajduje się w odległości:

– około 80 metrów od przystanku ZTM – Metro Marymont 06 >> Hłaski,
Metro Marymont 07>> Słowackiego

linia autobusowa: 121

– około 150 metrów od przystanku ZTM – Metro Marymont 03>>Krasińskiego,
Metro Marymont 04>> Park Kaskada,

linia tramwajowa: 1, 4, 17, 27, 41

W rozkładzie jazdy autobusów, tramwajów poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane przez pojazdy niskopodłogowe.

– około 150 metrów do wejścia do stacji Metro Marymont (dźwig, winda).

Rozkład pomieszczeń i dróg ewakuacyjnych  w PI 247 w przestrzeni ogólnodostępnej

  • Parter – pomieszczenia ogólnodostępne budynku znajdują się na poziomie parteru, do którego prowadzi wejście główne od strony Parku Kaskada, oraz wejście od strony parkingu przez dźwig osobowy.Przestrzeń ogólnodostępna dzieli się na dwie części: część biurowa oraz część sal grupowych i szatni przeznaczonych dla dzieci.
  • Wejście
    Wejście główne do budynku prowadzi przez wiatrołap do holu. Tuż za drzwiami głównymi z lewej strony znajduje się portiernia,  a po prawej stronie jest suchy basen z kulkami plastikowymi – przestrzeń do zabawy dla dzieci. Idąc prosto od wejścia głównego, kierując się na godzinę dwunastą, mija się po prawej suchy basen, po około 3 metrach dociera się do głównego korytarza. Z tego punktu,  kierując się w lewo, czyli na godzinę dziewiątą, idzie się w kierunku szatni grup przedszkolnych. A kierując się w prawo, tj. na godzinę trzecią po około 2 metrach, jest zakręt w lewo i rozpoczyna się przestrzeń biurowa przedszkola.
  • Biura
    Za drzwiami wejściowymi, kierując się na godzinę pierwszą, mija  się po prawej suchy basen, następnie zanim podnośnik i po lewej stronie szatnię dziecięcą grupy czerwonej, za nią szatnię dorosłych dociera się po około 10 metrach do zakrętu w lewo. Na wprost znajduje się pomieszczenie biurowe – sekretariat. A idąc w lewo tj. kierując się na godzinę dziewiąta mija się po prawej stronie biuro dyrektora, dalej znajdują się pomieszczenie socjalne, pracownia zerówki, i zmywalnia . Z tych miejsc droga ewakuacyjna prowadzi  tym samym korytarzem z powrotem do wejścia głównego.
  • Szatnie dzieci i sale grup przedszkolnych
    Za wejściem głównym idąc prosto, kierując się na godzinę dwunastą, mija się po prawej stronie suchy basen, po około 3 metrach dociera się do głównego korytarza. Z tego punktu na wprost znajduje się szatnia grupy czerwonej. Z tego punktu,  kierując się w lewo, czyli na godzinę dziewiątą idzie się w kierunku  kolejnych szatni i grup przedszkolnych. Mija się kolejno szatnie po lewej grupy pomarańczowej, dalej po prawej żółtej, zielonej i niebieskiej. Za szatnią niebieską wzdłuż korytarza znajduje się pomieszczenie gospodarcze, za nim toaleta ogólnodostępna.

    Naprzeciwko pomieszczenia gospodarczego znajduje się wejście do sali grupy czerwonej. Idąc dalej korytarzem na wprost , po około 4 metrach znajduje się po prawej stronie wejście do sali  grupy pomarańczowej, a po lewej stronie wejście do sali  grupy żółtej.  Idąc dalej, kierując się na godzinę jedenastą po około 10 metrach dociera się do  wejścia do sali grupy zielonej. Naprzeciw wejścia do grupy zielonej po drugiej stronie korytarza, na godzinie jedenastej znajdują się drzwi wyjściowe /ewakuacyjne na duże podwórko, za nimi wiatrołap i kolejne drzwi prowadzące na zewnętrz, na duży plac zabaw. Za drzwiami na duże podwórko, wzdłuż korytarza po prawej stronie znajduje się gabinet muzykoterapeuty, a na wprost  jest wejście do pracowni rehabilitacyjnej.  Tu korytarz skręca w lewo. Kierując się z tego miejsca prosto na godziną dwunastą mija się po prawej stronie gabinet psychologa, następnie logopedy i dochodzi się po około 5 metrach do wejścia do sali grupy niebieskiej.

    Droga ewakuacyjna z sal grup czerwonej, żółtej , zielonej, niebieskiej, pomarańczowej powadzi głównym jedynym korytarzem do wyjścia na duże podwórko. Ponadto grupy czerwona, żółta, zielona, niebieska mają wewnątrz sal wyjścia ewakuacyjne na małe ogródki.

  • Dostępność wejścia
    Do budynku przedszkola prowadzą dwa wejścia. Główne – ogólnodostępne, znajduje się od strony Parku Kaskada, ul. Bieniewicka 32. Aby dostać się do budynku trzeba przejść/wjechać przez furtkę otwieraną ręcznie (jest zamontowana blokada elektroniczna), przy furtce znajduje się na odpowiedniej wysokości dzwonek.  Następnie po ok. 5 metrach znajdują się szerokie drzwi wejściowe z wiatrołapem. Pierwsze drzwi otwierane ręcznie. Przy drugich (z blokadą elektroniczną) znajduje się dzwonek. Wejście główne jest jednopoziomowe.

    Drugie wejście usytuowane jest od strony parkingu przedszkolnego, znajdującego się na poziomie -1. Wejście to jest przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wyposażone jest w windę. Aby otworzyć drzwi prowadzące do windy, należy zadzwonić domofonem, prosząc o otwarcie windy.

    Parking przedszkolny ma wyznaczone miejsca parkingowe, blisko windy, dla osób niepełnosprawnych. Z parkingu do wejścia głównego dla osób bez dysfunkcji narządu ruchu prowadzą schody z poręczą.

  • Dostępność toalety
    W budynku przedszkola toaleta ogólnodostępna nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W każdej sali grupowej jest toaleta przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych.
  • Dostępność pomieszczeń
    Sale grup przedszkolnych, szatnie, wszystkie biura oraz większość pokoi dydaktycznych/specjalistów znajdują się na jednym poziomie ,,0”.
  • Dostępność ogródków i placu zabaw.
    Placówka dysponuje 4 małymi ogródkami zlokalizowanymi przy 4 grupach przedszkolnych. Wejście do nich znajduje się bezpośrednio z sal grupowych, jest na jednym poziomie. Duży plac zabaw usytuowany jest z tyłu budynku przedszkola na poziomie (-1). Prowadzą na niego  schody oraz długi delikatnie pochylony podjazd.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu osób niepełnosprawnych do budynku jest pracownik recepcji lub biura.

Przedszkole korzysta z usługi tłumacza języka migowego on-line.

Inne informacje i oświadczenia

Utrudnienia

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Skip to content