Herb Polski

Zespół Przedszkola Integracyjnego nr 247 to my: różnorodne osobowości na jednym pokładzie, od lat, z zaangażowaniem oddani dzieciom i każdej ich sprawie.

W każdym oddziale pracujemy w trzyosobowej obsadzie nauczycieli przygotowanych do pracy w przedszkolu, a także do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Nieocenione wsparcie niesie nam personel pomocniczy: woźne oddziałowe i asystenci, kucharki, panowie dozorcy i panie w sekretariacie.

Zatrudnieni w przedszkolu specjaliści (psychologowie, logopedzi, terapeuta SI, fizjoterapeuta, muzykoterapeuta, pedagog specjalny) odpowiadają na potrzeby dzieci podczas pracy indywidualnej i w małych grupach, jak również na terenie oddziału.

Dokładamy starań, by stale podnosić swoje umiejętności, poszerzać wiedzę, dlatego regularnie bierzemy udział w wewnętrznych, jak i zewnętrznych szkoleniach specjalistycznych. Ważnym elementem doskonalenia zawodowego są regularne zebrania zespołu pedagogicznego, podczas których omawiamy na bieżąco pojawiające się problemy, inspirujemy się nawzajem, rozmawiamy o możliwych do wprowadzenia rozwiązaniach, innowacjach. Chętnie dzielimy się posiadanym doświadczeniem biorąc udział w projektach, badaniach, wspierając studentów podczas realizacji praktyk studenckich.

Nade wszystko cenimy sobie jednak czas blisko dzieci, czas towarzyszenia im w coraz śmielszym poznawaniu siebie i otaczającego świata. Każdy z nas chętnie dzieli się w swojej pracy tym, co potrafi najlepiej. Niewykluczone zatem, że Wasze dziecko wróci do domu zarażone… zarażone pasją do: muzykowania, majsterkowania, składania origami, malowania po wszystkim farbami, tańczenia, czytania, biegania, gdzie poniosą nogi, stawania na głowie i innych ćwiczeń jogi, pielęgnowania ogródka, nawlekania korali i szycia ubranek dla lalek…
To tylko część naszych umiejętności , o reszcie z pewnością szybko się przekonacie – gdy nas bezpośrednio poznacie!

Skip to content