Herb Polski

Przez śmiech do wiedzy- Pokonaj wirusa

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu realizowanego przez fundację ” Dr. Clown” i Wesoły Uniwersytet – Przez śmiech do wiedzy- Pokonaj wirusa. 
Celem projektu jest rozbudzenie w dzieciach szacunku do przyrody, także tej niewidzialnej gołym okiem oraz inspirowanie do rozwijania zainteresowań przyrodniczych.
Uczestnicząc w różnych aktywnościach dzieci lepiej rozumieją zagrożenia związane z bakteriami chorobotwórczymi i wirusami.  Poprzez działania w ramach tego projektu nasze dzieci pamiętają o podstawowych zasadach profilaktyki antywirusowej oraz antybakteryjnej.
W niektórych grupach dzieci obejrzały film pt”  Wycieczka do niewidzialnego świata”.  Było dużo śmiechu, radości . Informacje przekazywane poprzez zabawę w łatwy sposób utrwaliły  dzieciom co należny robić , aby unikać bakterii, wirusów . Dowiedziały się także , że nie wszystkie bakterie są złe, zapamiętały co należy jeść , aby wzmocnić odporność swoich organizmów.
Poniżej zamieszczamy link do wykonania gry w domu ” Pokonaj złe bakterie i wirusy”. W formie pdf można pobrać grę do wydrukowania.

Skip to content