Herb Polski

konkurs „Moja Karta Miejska”

Od wtorku, 13 kwietnia, do 26 kwietnia będzie można zagłosować na prace zgłoszone w ramach konkursu „Moja Karta Miejska”. Zwycięskie prace trafią na warszawskie Karty Ucznia.

Strona internetowa www.um.warszawa.pl/mojakartamiejska zostanie udostępniona 13 kwietnia. Będzie można na niej oddać głos na jedną z trzech prac w kategorii klasy I-IV i jedną w kategorii klasy V-VIII. Głosowanie potrwa do 26 kwietnia, a laureatów konkursu poznamy 27 kwietnia.

Prace zostały stworzone przez uczniów warszawskich szkół podstawowych w ramach konkursu „Moja Karta Miejska”. Zadaniem dzieci i młodzieży było przygotowanie prac plastycznych o Warszawie – jak jest widziana obecnie lub marzenia, oczekiwania i wizje na jej temat. Wpłynęło łącznie 531 prac, w tym 282 w kategorii klasy I-IV i 249 w kategorii klasy V-VIII. Komisja konkursowa, w skład które weszli przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy oraz środowiska artystycznego, wybrała po trzy prace z każdej kategorii.

Aby zagłosować na wybrany rysunek, malunek lub grafikę, wystarczy wejść na stronę www.um.warszawa.pl/mojakartamiejska i wybrać najładniejszą Państwa zdaniem pracę.

Ostatnim dniem, w którym będzie można oddać głos będzie poniedziałek, 26 kwietnia. Dzień później poznamy zwycięzców konkursu. Prace, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną umieszczone na Kartach Ucznia, a ich autorzy otrzymają rowery.

Konkurs „Moja Karta Miejska” został ogłoszony przez Urząd m.st. Warszawy 12 marca. Jego celem było zachęcenie uczniów warszawskich szkół podstawowych do przygotowania prac, które trafią na Karty Ucznia. Karta ta jest rodzajem Warszawskiej Karty Miejskiej, która uprawnia uczniów warszawskich szkół podstawowych oraz uczniów mieszkających w Warszawie i dojeżdżających do szkół poza jej granicami do bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. Karta jest wyrabiana – za pośrednictwem szkół – przez Zarząd Transportu Miejskiego i wydawana jest na maksymalnie cztery lata.

We wrześniu tego roku stracą ważność Karty Ucznia wydane w 2017 roku. Uczniowie otrzymają nowe karty z wzorem wybranym podczas głosowania. Już teraz można składać wnioski o przedłużenie ważności karty i wydanie nowego wzoru. Szczegółowe informacje są dostępne na ztm.waw.pl w komunikacie „Wymieniamy karty ucznia w klasach 4-7”.

Skip to content