Herb Polski

Warsztaty wielkanocne

We wtorek 12.03 wybraliśmy się na warsztaty wielkanocne do Fabryki bombek przy ul. Kordeckiego w Warszawie, którą założył Jan Fogiel w 1948 i której rodzinna działalność prowadzona jest do dzisiaj.  Zachwyciły nas wyprodukowane szklane ozdoby wielkanocne- kolorowe i bogato zdobione.  Dzieci mogły przyjrzeć się procesowi produkcji bombek, ozdabiały własne szklane pisanki i przyszykowały koszyczek – święconkę. Ugoszczeni zostaliśmy małym słodkim poczęstunkiem i pyszną herbatą. Wycieczka bardzo nam się podobała.

 

W oczekiwaniu na wiosnę kontynuujemy doświadczenia z programu Mali wielcy odkrywcy i obserwujemy otaczającą nas przyrodę. Sprawdzamy co potrzebne jest roślinom do życia, wzbogacamy swoją wiedzę i słownictwo oraz wykonujemy różne prace plastyczne.

Dzielimy się naszymi umiejętnościami i wiedzą- chętne dzieci mogły przygotować „zajęcia” . Franek opowiedział nam o medytacji i relaksie a Wanda uczyła nas języka hiszpańskiego: umiemy powiedzieć w tym języku z jakiego kraju pochodzimy i jak mamy na imię!

 

 

 

Skip to content