Herb Polski

W ostatnim czasie…

W październiku jesień rozkwitła w pełni. Słoneczną pogodę wykorzystaliśmy na spacery i podziwianie zmieniającej się przyrody. Do sali przynieśliśmy kosz zebranych kasztanów, żołędzi, orzechów., drobnych patyczków i liści. Wykorzystujemy je w zabawach swobodnych i podczas zajęć grupowych: przeliczamy, porównujemy kształt i wielkość, rozpoznajemy dotykiem, tworzymy wzory, malowaliśmy przy użyciu kasztanów.

 

W tym miesiącu byliśmy też w kinie „Muranów” na filmie „Kacper i Emma na safari” opowiadającym o przyjaźni, radzeniu sobie z nieśmiałością i o tym, jak powinniśmy traktować zwierzęta. Film bardzo spodobał się dzieciom. Po powrocie do przedszkola wykonaliśmy pacynki i bawiliśmy się w teatr.

  

W naszym przedszkolu odbył się też koncert, podczas którego poznaliśmy ciekawy instrument – lirę korbową. Wspólnie z artystami śpiewaliśmy , tańczyliśmy i bawiliśmy się.

W tym miesiącu mieliśmy również okazję poszerzyć nasze wiadomości na temat naszego ciała, a w szczególności dowiedzieliśmy się więcej o ważnej funkcji naszego serca. Wszystko to odbyło się podczas warsztatów przeprowadzonych przez przedstawiciela Akademii Małego Lekarza . Najpierw dzieci wsłuchiwały się w bicie własnego serca przy pomocy stetoskopu. Następnie przystąpiły do przeprowadzenia operacji pacjenta – wielkiego, różowego misia. Rozpoczęła się ona od podania „narkozy” a następnie dzieci oglądały wewnętrzne narządy pacjenta i w skrócie poznawały ich funkcje. Okazało się, że miś miał chore płuca. Po podaniu właściwych leków poczuł się lepiej i mógł wrócić do domu z zaleceniami zdrowego stylu życia. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Skip to content