Herb Polski

To było w kwietniu…

„Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę  zimy, trochę lata”- takie przysłowie inspirowało nas do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie. Podczas pobytu na podwórku zwracaliśmy uwagę na rozwijające się pierwsze wiosenne kwiaty, pąki na krzewach i gałęziach drzew. Temat wiosny przewijał się na naszych zajęciach. Oprócz niego podejmowaliśmy również inne zagadnienia i aktywności.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej grupie była wizyta taty Helenki. Opowiedział nam o swojej pracy reżysera, pokazał przedmioty związane ze swoim zawodem i nakręcił film, w którym dzieci mogły wcielić się w różne role. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas!

Niezwykle interesujące są dla nas zajęcia z Astrofun. Tym razem byliśmy zafascynowani tworzeniem bryły o składzie takim samym jaki mają asteroidy .

Zajęcia o kosmosie sprawiły, że zapragnęliśmy stworzyć własną galaktykę…..w słoiku!

Dużo czasu w kwietniu poświęciliśmy na doskonalenie naszej sprawności fizycznej i koordynacji wzrokowo ruchowej. Służyły temu min. zajęcia z Metody Dobrego Startu.

Czytaliśmy, ale również układaliśmy własne wiosenne historie i wspólnie je ilustrowaliśmy.

W kwietniu rozmawialiśmy o naszych uczuciach i emocjach. Nazywaliśmy je, uczyliśmy się je rozpoznawać u innych, poszczególne osoby przedstawiały uczucia  inni odgadywali je. Rozmawialiśmy, jak poradzić sobie z trudnymi emocjami i o tym co sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Miłe i relaksujące było dla nas puszczanie baniek i malowanie nimi.

Działo się dużo i mamy nadzieję, że pomysłów na dobrze spędzony czas nam nie zabraknie.

Skip to content