Tak minął grudzień…

Ostatni miesiąc roku 2023 upłynął nam przede wszystkim na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.  Rozpoczęliśmy go od wspólnego  przygotowania kalendarza adwentowego i planu naszych działań. Codziennie odcinaliśmy jeden pasek (symbol dnia) z brody naszego „Mikołaja” i liczyliśmy ile dni pozostało do Wigilii.

Do najważniejszych dla nas wydarzeń należały oczywiście odwiedziny „św. Mikołaja” w przedszkolu, który pozostawił dla naszej grupy wielki worek z prezentami. Znaleźliśmy w nim wiele artykułów papierniczych, gry i wielki domek z tektury, który najbardziej spodobał się dzieciom. Ozdabialiśmy go przez cały miesiąc szykując do świąt.

W tym miesiącu braliśmy udział w „Mikołajkowej spartakiadzie” organizowanej w Szkole Podstawowej przy ul. Braci Załuskich 1, podczas której uczestniczyliśmy w różnych konkurencjach sprawnościowych i każde dziecko otrzymało medal. Skorzystaliśmy też z zaproszenia i mogliśmy oglądać piękne, świąteczne przedstawienie w Szkole Muzycznej. Prawie każdego dnia poznawaliśmy tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, czytaliśmy opowiadania i wiersze z nimi związane, śpiewaliśmy kolędy i szykowaliśmy ozdoby na choinkę i do przystrojenia naszej sali. Jak co roku upiekliśmy pyszne pierniczki!

I wreszcie nadszedł czas przedszkolnego spotkania wigilijnego. Najpierw wszyscy dorośli i dzieci spotkali się by wspólnie kolędować- każda grupa zaprezentowała kolędę lub pastorałkę a następnie złożyliśmy sobie życzenia i udaliśmy się do sal na świąteczny obiad. Tego dnia pod choinką również znaleźliśmy worek z prezentami dla każdego dziecka! Radości i uśmiechów było wiele!

Gdy jeszcze było „biało” udało nam się spędzić kilka dni na saneczkowaniu, lepieniu bałwanków i robieniu „aniołków” na śniegu!

Żegnamy stary rok i życzymy wszystkim:

Dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego

w Nowym Roku 2024!