Herb Polski

Zielona w akcji…

W naszej grupie ostatnio wiele się dzieje. Pod koniec maja przygotowaliśmy małą niespodziankę dla rodziców z okazji ich święta. Dzieci wykonały książeczkę- kolorowankę, pięknie zaśpiewały piosenkę, rozmawialiśmy co to jest rodzina, wychowanie, co mogą robić dorośli a co dzieci. Odpowiedzi zostały zapisane i dołączone do prezentu dla mamy i taty.

Niedługo po tym wydarzeniu wszystkie dzieci miały swoje święto – Dzień Dziecka. Z tej okazji rodzice przygotowali dla wszystkich grup przedstawienie pt „Leśny rajd”, było dużo śmiechu, dzieci próbowały rozpoznać swoich rodziców.

Były także inne atrakcje: malowanie twarzy, zabawy z bańkami, tańce, zawody sportowe. Dzieci z niecierpliwieniem czekały na obiad i podwieczorek. Była pizza, lody, soki…

W ramach różnych aktywności zajmujemy się tematyką wiosenną i nie tylko. Rozmawialiśmy o majowej łące, dzieci poznawały życie różnych owadów, robiły prace plastyczne: biedronki, motyle, pszczoły a nawet pojawiły się pająki. Jak się okazuje nie są straszne. Nasze zieloniaki bardzo chętnie podejmują wszelkie działania, dzielnie pielęgnują wysiane kilka tygodni  temu rośliny. Pamiętają o podlewaniu, przesadzaniu do innych doniczek. Wyrósł nam już szczypiorek, próbowaliśmy go, trochę szczypał w język. Niedługo powinniśmy zjeść rzodkiewki , rosną bardzo szybko. Posadziliśmy także pomidorki koktajlowe, dynię i cukinię. Podlewamy i czekamy jak będzie można ich skosztować.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content