Tak minął nam styczeń…..

W pierwszym tygodniu stycznia rozmawialiśmy na temat Nowego Roku, wyjaśnialiśmy pojęcie Sylwester.

Dzieci wykonały pracę plastyczną o tematyce noworocznej.

Początek roku przywitał nas piękną, zimową pogodą. Korzystaliśmy z uroków zimy bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym- jeździliśmy na sankach, rzucaliśmy się śnieżkami, lepiliśmy bałwanki. Na zajęciach dzieci wykonywały różne prace plastyczne: malowały mróz, bałwanki, śnieżynki. Odbyły się także zajęcia związane z eksperymentami. Zastanawialiśmy się co się stanie ze śniegiem jak weźmiemy go do sali, czy jest czysty.? Dzieci miały okazję pokolorować śnieg według własnych pomysłów używając barwników spożywczych i obserwując co się z nim dzieje .

Przygotowaliśmy się do uroczystości związanych z Dniem Babci i Dziadka. Młodsze dzieci wykonały portrety a starsze układały puzzle i rozwiązywały karty pracy. Wszyscy uczyliśmy się piosenek i wierszy.

A teraz czekamy na występy przed najbliższymi .