Aktywności w zielonej

Na początku stycznia przygotowywaliśmy prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wykonały portrety i ozdobiły ramki. Zaśpiewały piosenkę pt”Kiedy babcia była mała”, którą nagraliśmy i wysłaliśmy do rodziców.

Omawialiśmy także baśń CH. Andersena pt”Królowa Śniegu”. Poruszaliśmy tematy związane z dobrem i złem. Wykonaliśmy pracę plastyczną, ozdabialiśmy postać królowej brokatem, srebrną farbą, gwiazdkami, cekinami.

W lutym zaczęliśmy robić różne eksperymenty. Dzieci dowiedziały się jak działają magnesy, co to jest przyciąganie i odpychanie, do czego można ich używać. Następnie dowiedziały się różnych ciekawostek o świetle. Były zabawy z latarką, płytą CD. Grupa obserwowała jak załamuje się światło. Ostatnio wykonaliśmy różne doświadczenia związane z narządem wzroku. Zastanawialiśmy się czy nasze oczy zawsze widzą to samo. Wykonaliśmy kilka innych doświadczeń np.  znikające kropki, nurek, magiczne kwiaty.