Kwiecień

Miesiąc rozpoczęliśmy od pytania- co było pierwsze jajko czy kura? Szukanie odpowiedzi na to pytanie zaprowadziła nas na wieś. A tam konie, krowy, świnie, owce ich dzieci, domy. Poznawaliśmy rodziny zwierząt, ich domy. Dowiedzieliśmy się co można zrobić z mleka, jak powstaje mąka. Słuchaliśmy i rozpoznawaliśmy dźwięki wiejskiego podwórka. Kontynuowaliśmy kodowanie na dywanie- przez układanie jaj, załadowywanie przyczepy traktora i nawet doiliśmy krowę! Trochę wiejskiego podwórka przenieśliśmy do dużego ogrodu tworząc nasz ogródek, dbamy teraz o marchewki, rzodkiewki, sałatę i kwiatki- podlewamy je i obserwujemy jak rosną.

Poznaliśmy również tradycje wielkanocne, zjedliśmy wspólne uroczyste śniadanie, na które młodszaki upiekły mazurka.

Kwiecień zapamiętamy też, bo to czas pierwszej wycieczki dzieci młodszych. Odwiedziliśmy Teatr Baj. obejrzeliśmy spektakl „Książeczka”.