Herb Polski

Nasi Rodzice i ich pasje c.d

5.12 w grupie niebieskiej gościliśmy mamę Mikołaja, która jest scenografem. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów zza kulis oraz jak wiele potrzeba jest pracy różnych osób, by widz mógł oglądać przedstawienie. Sami następnie tworzyliśmy „mini scenografie” w pudełeczkach. Za wszystkie zaczarowane materiały i poświęcony czas serdecznie dziękujemy Diano!

W ramach cyklu zajęć, podczas których rodzice dzielą się swoją pasją i zainteresowaniami, gościliśmy w grupie tatę Henia. Janek opowiedział nam o zwyczaju budowania szopek krakowskich oraz zaprezentował własnoręcznie zbudowaną w ich rodzinie szopkę. Przy okazji poznaliśmy lepiej Kraków i jego architekturę oraz ćwiczyliśmy paluszki tworząc figurki i elementy do szopki.  Dziękujemy za tak ciekawe spotkanie !
Mama Cheruto przeprowadziła w naszej grupie bardzo ciekawe warsztaty na temat – podobieństw i różnic w naszym wyglądzie. Zwłaszcza    włosy i fryzury okazały się bardzo interesujące – „każdy ma włosy, ale też włosami różnimy się między sobą- każdy ma je inne”. Odgrywaliśmy scenki, układaliśmy fryzurkowe puzzle i plastycznie tworzyliśmy przeróżne uczesania rozdmuchując farbę. Dziękujemy rodzicom Cheruto za poświęcony czas, pomysły, otwartość, lekcję angielskiego i wieloetniczności.
Skip to content