Razem sprzątamy Świat!

W dniu 16 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Sprzątania Świata”. Podczas grupowych zajęć rozmawialiśmy o tym, kto i co żyje na Ziemi oraz czego potrzebuje, aby się rozwijać. Zgodnie uznaliśmy, że czyste powietrze, czysta woda i zdrowe pożywienie to podstawa. A do tego potrzebny  jest czysty Świat, za który wspólnie jesteśmy odpowiedzialni. Razem z Małym Ekoludkiem porównywaliśmy obrazki przedstawiające uporządkowane i zaśmiecone środowisko. Zastanawialiśmy się co możemy robić, aby dbać o przyrodę i nasze najbliższe otoczenie.

Poznaliśmy trudne słowo RECYKLING, a także uczyliśmy się jak segregować śmieci (kosz niebieski – papier, kosz zielony – szkło, kosz żółty – tworzywa sztuczne i metal), żeby potem ponownie je wykorzystać. Na koniec wybraliśmy się do naszego ogródka przedszkolnego, aby zaprowadzić w nim porządek – usunąć śmieci, pozamiatać, poukładać zabawki, a potem dobrze się bawić 🙂