Herb Polski

Aktualności

W krainie wiecznego lodu

W ostatnim czasie  poruszaliśmy tematy związane z życiem i zwyczajami ludzi oraz zwierząt żyjących na biegunie Północnym i Południowym. Dzieci poszerzały swoją wiedzę, poznawały nowe gatunki zwierząt, dowiedziały się jak funkcjonują Iniuci w krainie wiecznego lodu. Wykonaliśmy różne prace plastyczne, rozwijaliśmy kompetencje matematyczne, językowe i społeczne. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i oglądaliśmy filmy przyrodnicze. Dzieci aktywnie […]

Bal karnawałowy

W dniu 16.02.21r. w grupie zielonej odbył się kameralny bal karnawałowy. Dzieci przebrały się w swoje ulubione postaci np. kota, strażaka, księżniczkę, ducha, słonia. Pięknie zaprezentowały swoje stroje. Tańczyły do ulubionych utworów muzycznych, brały udział w tańcu na gazecie, z balonami. W przerwie balu był poczęstunek.

Aktywności w zielonej

  Na początku stycznia przygotowywaliśmy prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wykonały portrety i ozdobiły ramki. Zaśpiewały piosenkę pt”Kiedy babcia była mała”, którą nagraliśmy i wysłaliśmy do rodziców. Omawialiśmy także baśń CH. Andersena pt”Królowa Śniegu”. Poruszaliśmy tematy związane z dobrem i złem. Wykonaliśmy pracę plastyczną, ozdabialiśmy postać królowej brokatem, srebrną farbą, gwiazdkami, cekinami. […]

Zima, zima, zima…

W końcu doczekaliśmy się śniegu. Ostatnio poruszaliśmy zagadnienia związane z pomaganiem ptakom w czasie zimy. Dzieci słuchały opowiadania pt „Ptasia stołówka”, poznały nazwy ptaków, które zimują w Polsce, wykonały karmniki z ptaszkami. Będąc na dworze nasypały ziarenka do karmnika, który stoi na małym podwórku. Dużo radości sprawił śnieg,  rzucaliśmy się śnieżkami, sprawdzaliśmy czy się rozpuszcza, […]

Nasza Wigilia

Tuż przed Świętami odbyła się uroczysta Wigilia w naszej grupie. Wspólnie zasiedliśmy do stołu, śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie życzenia. Dzieci czekały z utęsknieniem na Mikołaja i prezenty od niego. Pomachał nam przez okno, zostawił worek z prezentami pod salą. Był to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci i dorosłych.

Wigilia tuż, tuż

Przygotowania w pełni. Dzieci z dużym zaangażowaniem piekły miodownik. Na początku przygotowaliśmy masę z kaszy mannej, następnie łączylismy potrzebne składniki, wałkowaliśmy placki. Po upieczeniu przekładaliśmy placki masą i polaliśmy polewa kakaową. Dzieci dzielnie radziły sobie z kolejnymi etapami. Teraz czekamy na wigilię przedszkolną i podzielimy się naszym ciastem z innymi grupami.  

Coraz bliżej święta

Już za chwilkę, już za momencik Święta… Przygotowujemy też naszą salę na ten świąteczny czas. U Nas zimowo ( choć bez śniegu za oknem) i świątecznie.

Poszukiwacze mikołajkowych prezentów

To był dzień pełen emocji… Na moment zamieniliśmy się w poszukiwaczy prezentów od św.  Mikołaja.  Dla Nas nie było to trudne zadanie , a same prezenty sprawiły Nam ogromną radość.

Zielone eksperymenty

Zielona grupa eksperymentowała . Każdego dnia sprawdziliśmy co się stanie ,gdy połączymy różne substancje, kolory, ciecze…zasady fizyki Nam nie są obce, a zabawa była  wyśmienita.  

Baśń „Królewna Śnieżka”

W tym tygodniu poznajemy baśń „Królewna Śnieżka” Braci Grimm. Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały baśni, odgadywały imiona krasnoludków, zamieniły się w aktorów, poszukiwały krasnoludka bawiąc się w zabawę ciepło-zimno, śpiewały piosenkę. Opowiadały po czym można poznać krasnoludka. A to kilka zdjęć z naszej pracy – kolorujemy krasnoludki wg własnego pomysłu, dobieramy kolory, przyklejamy.

Skip to content