Wycieczka do Muzeum Narodowego

W środę 8 marca wybraliśmy się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną „Ptaki, robaki i inne zwierzaki” ( temat nawiązywał do cyklu naszych zajęć o ptakach).  Cała  grupa (wszystkie dzieci były obecne !) ubrana w odblaskowe kamizelki o godz. 10.00 wyruszyła z przedszkola. Do muzeum dojechaliśmy autobusem. Po krótkim oczekiwaniu w ogromnym holu zostaliśmy zaproszeni na lekcję. Na wybranych obrazach odnajdowaliśmy  przedstawione zwierzęta mityczne, egzotyczne i domowe i z wielką uwagą słuchaliśmy opowiadania na temat czasów, w których powstały wybrane dzieła sztuki. Na koniec zajęć, przy obrazie Józefa Chełmońskiego Kuropatwy, dzieci zrobiły małe, papierowe zwierzątka. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni drogą, ale zadowoleni. Bardzo dziękujemy mamie Benka za zarezerwowanie dla nas lekcji muzealnej a mamie Kajtka za pomoc podczas wycieczki!