Wiosenne prace w ogródku i …

W piątek 26 marca wiosenna, słoneczna  pogoda sprzyjała pracom w  ogródku. Nasze trzylatki posprzątały pozostałe wyschnięte liście, zagrabiły grządkę i posadziły kwiaty: żonkile, hiacynty, bratki i prymulki. Podziwialiśmy rozkwitające krokusy i wschodzące tulipany . Rosnącego samotnie krokusa dzieci postanowiły ogrodzić płotkiem z patyczków, aby nikt go nie zdeptał. Udało nam się zobaczyć biedronkę, kilka dżdżownic i fruwającego obok nas motyla Cytrynka.
W tym samym czasie sześciolatki poznawały tajniki kosmosu. Dowiedziały z czego zrobiona jest kometa, oglądały księżyce innych planet
i zastanawiały się czy może tam być życie i jak wyglądają kosmici.  Dzieci ulepiły z plasteliny własne, wymyślone postacie mieszkańców kosmosu.  Warsztaty były  ciekawe i wszystkim  bardzo się podobały.