Smoki- fantazja czy prawda?

W pierwszym tygodniu marca dzieci z grupy żółtej zastanawiały się:  Czy smoki to tylko postacie z bajek?, Czy może istniały naprawdę?, Gdzie mieszkały?, Jakie miały zdolności?, Jak pokonać smoka?, Czy obecnie istnieją?. Poznaliśmy/ przypomnieliśmy sobie legendę ” O smoku Wawelskim”, wiersz „Przepraszam smoku” W. Badalskiej , oglądaliśmy ilustracje smoków z bajek dla dzieci , ćwiczyliśmy nasz słuch podczas zabaw np. zamienialiśmy się w smoki pilnujące skarbów i nasłuchujące zbliżających się rycerzy, rysowaliśmy i lepiliśmy z mas plastycznych a przede wszystkim rozwijaliśmy naszą wyobraźnię. Na koniec poznaliśmy dzisiejsze smoki min. warana/ smoka z Komodo, latającą jaszczurkę i choć  nie zieją one ogniem, wzbudziły  ciekawość u dzieci.