Produkty ekologiczne

Dzieci z grupy zielonej wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt ” Skąd się biorą produkty ekologiczne? opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Okres przedszkolny jest ważnym etapem kształtowania się postaw prozdrowotnych. Celem programu było zwiększenie świadomosci i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Podczas zajęć poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek EKO, który znajduje się na opakowaniu tych produktów.

Obejrzały film pt”Skąd się biorą produkty ekologiczne?, śledziły proces ich powstawania.

Następnie dowiedziały się co to jest Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia.

Dzieci same układały piramidę uwzględniając co powinno dominować w naszym zdrowym trybie życia. Wymyślały różne aktywności sportowe, które można wykomywac o każdej porze roku.

W ramach projektu zasadziliśmy. rzodkiewkę, marchewkę, szczypiorek, miętę.

Powoli zaczynają pojawiać się listki rzodkiewki, mięty i marchewki.

Pamiętamy o podlewaniu naszych roślin.

Tak dużo wyrosło rzodkiewki, że musieliśmy pikować je do innych doniczek.

Na koniec dzieci robiły soki warzywno-owocowe. Choć było dużo pracy-obieranie, mycie, krojenie, wyciskanie, udało się uzyskać pyszne soki.

Niektóre smakowały bardziej inne mniej. Dzieci poznały różne smaki oraz warzywa-jarmuż, seler naciowy, szpinak itd.

Bardzo były aktywne podczas czynności, pomagały sobie nawzajem, czekały na swoją kolej, dzieliły się między sobą.