Jesień, jesień ach to Ty….

W ostatnch dniach mamy ładną , słoneczną choć wietrzną pogodę. Nie przeszkadza to jednak w zabawach na świeżym powietrzu. Codziennie korzystamy z uroków polskiej złotej jesieni. Dzieci z wielką radością bawiły się kolorowymi liśćmi. Wspólnie poszukiwały skarbów na placu zabaw. Niektórym udało się coś ciekawego wykopać np. piękny kamyk.

Szybko zniknęły……

Dzieci poznały także różne zagadnienia matematyczne. Oczywiście używaliśmy min. darów jesieni. Porównywaliśmy owoce, układaliśmy od najmniejszego do największego, przeliczaliśmy, kolorowaliśmy, układaliśmy rytmy.

W wolnych chwilach udało się wykonać jesienne drzewa, które wiszą na korytarzu. Chętni malowali farbami poszczególne elementy: pień, gałęzie, liście.

Niektóre dzieci układały jesienny obrazek z puzzli. Świetnie sobie z tym poradziły.