Rowerowy Maj 2023

Bierzemy udział w akcji Rowerowy Maj.

Jest to największa kampania w Polsce promująca aktywny tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, zachęca do aktywnych sposobów dojazdu do szkół i przedszkoli, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na zajęcia w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki na wspólny plakat klasowy lub grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Pamiętajcie jednak, że nie o nagrody tutaj gramy, tylko o wspólną, dobrą zabawę i wyrabianie zdrowych nawyków!