Herb Polski

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Jak co roku obchodzimy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  W czwartek 9 listopada każda grupa przygotowywała coś pysznego i zdrowego.  Nasze   menu to koreczki warzywne. Dzieci w tygodniu poprzedzający to wydarzenie dowiedziały się co to jest piramida żywieniowa, co wpływa na nasze zdrowie i jak powinniśmy o nie dać. Przygotowując koreczki dzieci uczyły się kroić, współpracować między sobą, czekać na swoją kolej. O ustalonej godzinie wszystkie grupy spotkały się na korytarzu przedszkolnym i mogły degustować różnych potraw.  Wszystkie grupy bardzo się zaangażowały w przygotowania. Na stołach pojawiły się pyszne rzeczy: koktaile owocowe, keks warzywny, placuszki bananowe, sałatki warzywne, tortille.  Dzień wcześniej nasza grupa przygotowała dekorację. Dzieci wykonały papierowe warzywa i owoce, wspólnie malowały farbami a dorośli zrobili napis. Podczas tej aktywności utrwalaliśmy nazwy owoców i warzyw. Bawiliśmy się także w zabawę ruchową ” Sałatka warzywna”.

 

 

 

Skip to content